MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Jó a Kodóba járni, mert az iskola sok programot szervez, megismerhetünk új helyeket és új embereket. Magas szintű nyelvoktatást biztosít, és a továbbtanuláshoz is biztos alapot nyújt.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

A Kodó nekem az összetartó közösséget, a befogadó embereket jelenti. Programokat, amelyek megmentenek a szürke hétköznapokból. Érezheted, hogy végre tartozol valahová.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

A Kodó egy nagyon diákközpontú iskola, egész évben rengeteg program vár ránk. A tanárok nagyszerűek, segítőkészek és odafigyelnek ránk. Nagyon örülök, hogy ebbe az iskolába jelentkeztem.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Szuper a közösség, tanáraink kiválóak, széleskörű tudással rendelkeznek, és mindenben próbálnak támogatni, segíteni.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

A Kodolányi megadja az alapot az elképzelt jövőhöz anélkül, hogy leterhelne vagy megtörné a szellemet. Grátisz pedig a jó közösség és a képzett tanári kar.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Azért jó kodósnak lenni, mert olyan közösség tagja lehetek, mely támogat és elfogad. Ha újra kellene választanom, gondolkodás nélkül újra a Kodóba jönnék. Tanáraim figyelnek rám, meghallgatnak, és segítenek céljaim elérésében.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Azért jó kodósnak lenni, mert olyan közösség tagja lehetek, mely támogat és elfogad. Ha újra kellene választanom, gondolkodás nélkül újra a Kodóba jönnék. Tanáraim figyelnek rám, meghallgatnak, és segítenek céljaim elérésében.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Kollégistaként sok iskoláról hallok. A Kodóról csak jót tudok mondani: támogatóak a tanárok, jól felszerelt az iskola, jó a közösség. Mindenki megtalálhatja a maga helyét. A legjobb felkészítést kapom itt az érettségire.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

Kodósnak lenni több dolgot is jelent, nem csak azt, hogy a város egyik legerősebb iskolájába jársz. A Kodó az az intézmény, ahol sokan felnőnek, és ahol életük egyik legfontosabb időszakát töltik. Ez az intézmény sokak jellemfejlődésében részt vesz mind a tanárokkal, mind a programokkal.

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

"Több szempontból is jó döntés volt a Kodolányit választani: lett két nyelvvizsgám, és valós nyelvtudásom. Az öt év alatt tökéletesen megérett a továbbtanulás gondolata. Életre szóló barátságok köttettek."

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

"Az igazgatóság és a tanári kar rugalmas, a mi szemszögünkből is látják az iskolát.Az igazgató asszony beszédei mindig kellemesen rövidek, érdekesek és nekünk szólnak."

MIÉRT JÓ KODÓSNAK LENNI?

"A sok pozitív vélemény, amiket hallottam az iskoláról és a nyílt nap is teljesen meggyőzött, hogy a Kodolányi megfelelő oktatást tud nekem biztosítani és szerencsére sikerült is felvételt nyernem. A színvonalas nyelvoktatás mellett (én angolt és németet tanultam), minden más tantárgy tanulása nagyon élvezetes volt, mivel nagyon jó szaktanárok tanították azokat."
previous arrow
next arrow
Slider

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy költözés miatt a június 29-ei héten a titkárságon a személyes ügyfélfogadás szünetelni fog. Halaszthatatlan ügy esetén kérem, hogy forduljanak titkárságunkhoz az alábbi email-címen: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Együttműködésüket előre is köszönöm.

A tanév végéhez érkezve szeretném megköszönni egész éves támogatásukat, együttműködésüket és bizalmukat. A nyári szünetre kívánok Önöknek sok pihenést, feltöltődést és családjukkal közös élményeket!

Tisztelettel:

Csöngei Gabriella
Igazgató

Nyári ügyeleti rend:

2026. július 15-től 2026. augusztus 12-ig szerdai napokon 09.00-15.00 óra között.

Gólyatábor:

2026. augusztus 29-30-31.

Javító-, osztályozó-, különbözeti vizsga:

Írásbeli: 2026. augusztus 24. hétfő, 10.00 óra
Szóbeli: 2026. augusztus 25. kedd, 09.00 óra

Tankönyvosztás:

5., 6., 7., 8., 9. évfolyam:
2026. augusztus 27. csütörtök, 08.00-15.00 óra, Ybl tornaterem

10., 11., 12. évfolyam:
2026. augusztus 28. péntek, 08.00-15.00 óra, Ybl tornaterem

Tanévnyitó:

2026. szeptember 01., kedd, 08.00 óra, ünneplő öltözetben.

 

 

Beiratkozás időpontja

 

2026. június 26. (péntek) 09.00-12.00 óra között a regisztráció alapján.
Cím: Székesfehérvár, Szabadságharcos út 55. (Ybl épület)

 

 

Tájékoztató

 

A 2026/2027. tanévre vonatkozóan az Intézményünkbe történő beiratkozás időpontja: 2026. június 26. (péntek).
Beiratkozáskor az iskolában a személyes megjelenés kötelező, azonban a törvényes képviselőknek lehetőségük van a beiratkozáshoz szükséges adatok előzetes, online beküldésére a KRÉTA e-Ügyintézés felületén 2026. június 17-26. között.
KRÉTA e-Ügyintézés tájékoztató: Tájékoztató

Tájékoztató a beiratkozással kapcsolatos teendőkről:

Személyes megjelenés a beiratkozáson 2026. június 26. (péntek) 09:00-12:00 óra között, regisztráció szerinti időpontban. A regisztráció 2026. június 23. (kedd) 20.00 óráig lehetséges az alábbi linken: Regisztráció>>
A regisztráció elmulasztása esetén nem tudjuk figyelembe venni az érkezés időpontját, csak a regisztrációval rendelkező beiratkozók után van lehetőség ügyintézésre. Gondviselő akadályoztatása esetén csak meghatalmazással (két tanúval hitelesített) rendelkező nagykorú személy járhat el. Amennyiben meghatalmazott iratja be a tanulót, kérjük, e-mailben jelezni szíveskedjen a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.

Kérjük, hozzák magukkal a beiratkozásra a kitöltött nyomtatványokat és az egyéb dokumentumokat:

1. A KRÉTA rendszerben kitöltött, kinyomtatott, aláírt adatlapot.
2. Általános iskolai bizonyítványt, „Értesítés az iskolaváltásról” elnevezésű nyomtatványt (amennyiben rendelkezésre áll).
3. A személyi igazolvány, lakcímkártya és TAJ kártya másolatát. (Nem áll módunkban fénymásolatot készíteni.)
4. A diákigazolvány igénylő, „Nemzeti Egységes Kártyarendszer” (NEK) elnevezésű adatlapot. 
A diákigazolvány igényléséhez a Kormányablakban a tanulónak adatlapot kell készítenie a beiratkozás előtt, melyhez a következő iratokra van szükség: 
    - személyazonosító igazolvány vagy születési anyakönyvi kivonat és lakcímkártya (szülő jelenléte szükséges 14 éves korig).
5. Nyilatkozat a gyermeke törvényes képviseletéről - 3 oldalas dokumentum! (Letöltés - Nyilatkozat törvényes képviseletről >>)
6. Védőnői adatlapot. (Letöltés - Védőnői adatlap >>)
7. Amennyiben BTM-et igazoló határozattal rendelkezik, akkor a Szakértői Bizottság határozatának másolatát.
8. 1 db igazolványkép névvel ellátva.
9. Adatkezelési nyilatkozat (Letöltés - Adatkezelési nyilatkozat >>)
A hozzá kapcsolódó tájékoztató az alábbi linken érhető el: ( Letöltés - Adatkezelési tájékoztató >>)

 

Kodolányis póló és kiegészítők

 

A Kodolányi János Gimnáziumban a diákok kötelező ünnepi öltözete a következő:
- Lányoknak: kihajtott gallérú (diszkrét) fehér blúz, sötétkék/fekete szoknya, sötétkék „kodolányis” sál, alkalmi cipő.
- Fiúknak: sötétkék/fekete öltöny, fehér ing, sötétkék „kodolányis” nyakkendő, alkalmi cipő.
- Lányoknak, fiúknak egyaránt „kodolányis” kitűző.

A testnevelés órán elvárt öltözet a következő:
- Fiúknak: fekete vagy kék rövidnadrág, fehér vagy fekete rövid ujjú iskolai póló, torna- vagy edzőcipő.
- Lányoknak: fekete vagy kék rövidnadrág, vagy strechnadrág, fehér vagy fekete rövid ujjú iskolai póló, torna- vagy edzőcipő.
Kinti, udvaron megtartott órákra melegítő alsó, felső kötelező.

   · Kodolányis jelvény: 2 100.- Ft
   · Lányok részére sál: 2 800.- Ft
   · Fiúk részére nyakkendő: 2 800.- Ft
   · Kodolányis fekete póló: 2 900.- Ft
   · Kodolányis fehér póló: 2 900.- Ft

Kérjük, hogy az alábbi linkre kattintva adják le rendelésüket 2026. június 23. (kedd) 20.00 óráig, és az iskolai beiratkozásra szíveskedjenek magukkal hozni a fent említett kodolányis kiegészítők árát! Bankkártyás fizetésre nincs lehetőség, illetve nagy címletű pénz váltására sem, ezért kérjük, hogy a pontos összeget legyenek szívesek hozni!

Igénylések leadása>>>>

 

Nyelvi nyilatkozat (5.A, 9.Ny, 9.S)

Kérjük, hogy az alábbi linken legyenek szívesek nyilatkozni az általános iskolában tanult idegen nyelvről: Nyelvi nyilatkozat >>

Színház

 

Iskolánkban, a Kodolányi János Gimnáziumban hagyománnyá vált, hogy a kilencedik évfolyam tanulói közösen járnak színházi előadásokra. Ezért számukra közösen vásárolunk bérletet. Az iskolának saját bérlete van.
A bérlet árából 2000 Ft előleget a beiratkozáskor kérünk, a fennmaradó összeget szeptember és október hónapban kell majd befizetni. Az előadásokkal kapcsolatos információkat szintén szeptemberben ismertetjük a tanulókkal.
A fenti összeg befizetésére egy külön kijelölt teremben lesz lehetőség.

 

Gólyatábor 9. évfolyam

 

Kedves leendő kilencedikes Diákunk!

Sok szeretettel meghívunk hagyományos gólyatáborunkba, melyet a Kodolányi János Gimnázium jelenlegi diákjainak részvételével szervezünk Számotokra.

A táborban megismerkedhetsz leendő osztályfőnököddel, diáktársaiddal, iskolánkkal, tanárainkkal, az itt folyó munkával és persze az iskolai rendezvényekkel.
A jó hangulat garantált, amit színvonalas programokkal, játékos feladatokkal, zenével, gitárszóval, bulival biztosítunk számodra.

A tábor helye: Pillangó Üdülő - Balatonszemes (8636 Balatonszemes, Nagy Imre u. 1.)
Időpontja: 2026. augusztus 29-30-31.
Részvételi díj: 30.000,- Ft, amely a beiratkozáskor készpénzben fizetendő!
Bővebb információ: a beiratkozáskor

Gondold meg, dönts, jelentkezz és a többit bízd ránk!


                                                                       Szeretettel várunk: a szervezők


Kedves Szülő!

A Kodolányi János Gimnázium évek óta zajló programja a Gólyatábor.
Ez a tábor meghatározza a szeptemberi iskolakezdést és az osztályközösség elkövetkező gimnáziumi éveit.
A tábor minden évben gond nélkül és rendkívül jó hangulatban zajlik, ennek feltételeként:

- a tábor egész területe kerítéssel körbevett
- a strandra, boltba kizárólag szervezetten mehetnek a diákok
- a tábor ideje alatt minimum 6 tanár felügyelete, valamint válogatott diákönkormányzati képviselő diákok csoportja biztosított
- ahogy a táborba érkezést követő tájékoztatón is elhangzik: semmiféle alkoholt vagy tudatmódosító szert nem tolerálunk, azonnal hazaküldjük azt, akinek ilyen a birtokában van.
Ennek következménye az igazgató és az osztályfőnök hatásköre.

Kérem, ösztönözzék gyermekeiket a részvételre, és bátran engedjék Őket el! :-)

 

Személyi adatlap

 

Kérjük, hogy az alábbi linkre kattintva legyenek szívesek a tanuló és gondviselő adatait tartalmazó személyi adatlapot pontosan kitölteni 2026. június 23. (kedd) 20.00 óráig!

Személyi adatlap>

A Diákolimpia Országos Döntőjén a V–VI. korcsoportos fiú párbajtőr csapatunk a 2. helyen végzett!
A csapat tagjai: Pojányi Balázs (11.a), Fekete-Fenyvesi Olivér (10.a), Tarjányi Tas Tamás (9.s).
Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

Iskolánk tanulói rangos elismerésben részesültek:
Nagy Korina Csenge (6.A), Nagy Rebeka Debóra (8.A), Molnár Zulejka (8.A) és Zsigmond Emma (9.C) elnyerték „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2025” megtisztelő címet.

Fekete Leon (12.A) a „Magyarország Tehetsége – 2025” pályázat díjazottja lett.

Gratulálunk és további sikereket kívánunk. Büszkék vagyunk rátok!

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján idén rendhagyó módon, egy vidám és interaktív program keretében emlékeztünk meg magyarságunk közös gyökereiről és értékeiről. A hagyományos ünnepi műsor helyett az idei tanévben a játéké, a közös gondolkodásé és a csapatszellemé volt a főszerep.

Újabb diákolimpiai siker! Szőke Kamilla 7.A osztályos tanuló 3. helyezést ért el a Fit-Kid diákolimpia országos döntőjében. Gratulálunk!

Remek eredményekkel zárták a hétvégét iskolánk tanulói a Diákolimpián és az országos bajnokságon.
A Diákolimpián, kisformáció ifjúsági A kategóriában ezüstérmet szereztek. A csapat tagjai:
Szekeres Réka (11/C), Vidovics Loretta (10/C), Nyerges Orsolya Lucia (10/B), Pápai Laura (10/B), Gazsó Amina Panna (10/S)

Copyright © 2009 Kodolányi János Gimnázium
H-8000 Székesfehérvár, Szabadságharcos út 57. Tel: 22/502-331
Impresszum

EFOP LOGO