"Hozz egy táskát!"

Iskolánk is csatlakozott a #nemluxustáska# – más nevén „Hozz egy táskát!” kampányhoz.

Vannak nők, akiknek el kell dönteni, hogy a boltban a napi betevő falatot válasszák vagy a tusfürdőt, a tisztasági betétet. A #nemluxustáska# – más nevén „Hozz egy táskát!” kampány célja, hogy a nehéz helyzetben lévő nőknek nyújtson ilyen jellegű segítséget, a nőiességük megélése ne csak másodlagos legyen.

Iskolánk csatlakozott a kezdeményezéshez, melynek magyarországi megálmodója Huszka Ágnes és Cserta Szandra, akik a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal működtek együtt.

A táskákba alapvető higiéniás termékek kerültek, amik megvásárlása - az élethelyzetükből adódóan az érintett nőknek- sajnos másodlagos. Egy tusfürdő, egy fogkrém egy fogkefe, egy szappan... ezek magától értetődően ott vannak egy család háztartásában, de nekik sokszor a luxust jelentik.

A Diákönkormányzatos tanulóink segítségével 74 darab táskát gyűjtöttünk, tele ezekkel a termékekkel.

Köszönet érte Mindenkinek, aki segített!

A Fehérvár Televízió riportja az alábbi linken tekinthető meg: https://www.fehervartv.hu/video/index/26219

 

Copyright © 2009 Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium
H-8000 Székesfehérvár, Szabadságharcos út 57. Tel: 22/502-331
Impresszum